Rabu, 15 Februari 2017

Budowa ogrodzenia determinuje jego stabilnosc dlatego warto budować ogrodzenia z rozwagą.

Ogrodzenie musi być solidne i dobrze zamontowane, ponieważ buduje się je na lata. W czym tkwi sekret stabilności? Stabilność ogrodzenia w dużej mierze zależy od jego słupków na których opiera się całe ogrodzenie. 

Zatem jak zbudować mocne i stabilne ogrodzenie?

Przede wszystkim nie zależy zapominać o tym, że powinno ono być wykonane z dobrych materiałów. Dotyczy to głównie słupków ogrodzeniowych, które powinny być mocne i stabilne. Nie bez znaczenia jest odpowiednie umocowanie słupków w gruncie. Od tego zależy, czy płot narażony na czynniki zewnętrzne np. Kopnięcie piłką lub naskok psa wytrzyma i jego konstrukcja pozostanie nienaruszona. Głębokość wkopania słupków zależy od ciężaru samego ogrodzenia. Jeśli ciężar płotu jest niewielki, to wystarczy wkopać słupki na głębokość ok. 50 cm. Fachowcy jednak radzą, aby dla pewności zabetonować słupki. Warto, aby słupki końcowe i środkowe, zostały także wzmocnione zastrzałami, a zwłaszcza kiedy planujemy mieć wysokie ogrodzenie.
Dobór materiału wykorzystywanego na ogrodzenie jest niezwykle ważne. Niemalże każde ogrodzenie należy odpowiednio zakonserwować. Jeśli mamy ogrodzenie drewniane, to musimy liczyć się z tym, że co jakiś czas należy je zaimpregnować lub pomalować specjalna farbą. Choć to zdecydowanie droższa opcja, to można od razu zakupić drewno ogrodzeniowe nasycone preparatami konserwującymi. Ogrodzenia metalowe należy pokryć farbami antykorozyjnymi. Są jednak takie ogrodzenia, które nie wymagają żadnych zabiegów konserwujących. Są to ogrodzenia wykonane z plastiku. Przeznaczone od razu do bezpośredniego montażu nie wymagają żadnych preparatów do konserwacji także w trakcie użytkowania.
Trzeba odpowiednio dostosować konstrukcję słupków do przęseł ogrodzeniowych. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, musimy do naszej koncepcji dostosować stelaż ogrodzenia. Ogrodzenia PCV mogą być pełne tworząc parawany, mogą być montowane w kształcie desek układanych poziomo lub pionowo. Ważne jest aby szerokość słupków dostosować do ciężaru materiału, z którego zostanie wykonane ogrodzenie.
Jeśli ogrodzenie to także brama oraz furtka. Wybierając odpowiedni model bramy należy wziąć pod uwagę jej funkcjonalność, bowiem bramy mogą być jedno lub dwuskrzydłowe, przesuwne lub rozwierane. W przypadku furtek musimy jedynie wybrać czy furtka ma być prawo- lub lewostronnie otwierana.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar