Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się destruują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od poprawnego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, bo od tego uzależniony jest efekt finalny własnych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten typ ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar