Senin, 15 Mei 2017

Panele wygłuszające to typ ogrodzenia najchętniej wybierany przy ruchliwych ulicach a czy tylko?

Właściciele domów, którzy wybudowali go (bądź nabyli go z drugiej ręki) przy ruchliwej ulicy uskarżają się na hałas uliczny, który niekiedy jest tak duży, że trudno o sen. Dzisiaj znamy sposób aby temu zaradzić. W ofercie ogrodzeń możemy znaleźć ogrodzenia dźwiękochłonne lub nawet ogrodzenia dźwiękoszczelne.

 

Na czym dokładnie polega funkcja ogrodzeń akustycznych?


Cechą różniącą je od pozostałych ogrodzeń jest to, że wytłumiają one dźwięk nawet o 20/30 decybeli. Ogrodzenie zatem pozwoli w znacznym stopniu zmniejszyć hałas, a niekiedy całkowicie go zlikwidować. Zależy to oczywiście z jakim natężeniem hałasu mamy do czynienia. Ogrodzenia dźwiękoszczelne, bądź dźwiękochłonne są pełne, a więc dodatkowo będą chroniły nas użytkowników przed kurzem, którego przy ulicy również nie brakuje. Ponadto posiadając ogrodzenie pełne możemy odpocząć przed wzrokiem sąsiadów.

Panele ogrodzeniowe, których zadaniem jest chronić przed hałasem polecane są nie tylko na ogrodzenia domów mieszkalnych. Znajdują zastosowanie również ogrodzenia Poznań przy drogach, jako ogrodzenia przedszkoli lub innych gmachów państwowych, traktach kolejowych i innych miejscach gdzie potrzebne jest wytłumienie odgłosów aglomeracji miejskiej. Ogrodzenia wytłumiające hałas są postrzegane jako ekologiczne, bo niekiedy ogradza się także nimi obszary objęte jakąś ochroną. A co jeśli już mamy ogrodzenie, a hałas od ulicy stał się nie do wytrzymania?
U producenta ogrodzeń możemy nabyć nakładkę dźwiękochłonną. Taka nakładka wykonana jest z aluminium i poliwęglanu komorowego.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar